Sveikiname GVA programos dalyvius, matematikos olimpiadoje „Kengūra“ pasiekusius rezultatus tarp Lietuvos 50 geriausių:

Nykštukų gr. 1 klasėje

  • Aliciją Jankovską,
  • Nojų Stankevičių,
  • Edgarą Akinį.

Mažylių gr. 3 klasėje

  • Ernestą Ramanauską,
  • Arną Vyšniauską,
  • Jorį Gagilą,
  • Mantą Bakšį,
  • Juozapą Ivanauską,
  • Joną Gajdosiką,
  • Ernestą Liekį.

Šaunuoliai. Sėkmės jums!

Šiandien Gabių vaikų akademijos svečias – dviračių treko pasaulio čempionė Simona Krupeckaitė.

Simona su vaikais dalinosi mintimis apie didelius siekius, sunkų darbą, saldų jausmą tapus geriausiu ir būtinybę mokytis iš savo klaidų. Žinoma, mums buvo smalsu sužinoti apie dviračio konstrukciją, šalmo formą, kokį vandenį geria dviratininkai, kaip sustoti be stabdžių, …

Svarbiausia nugalėti save, tada nugalėsi visus kitus. Ačiū ir sėkmės, Simona.

ES pirmininkaujančios Vengrijos gabių vaikų ugdymo politika ir strategija – sektinas pavyzdys Lietuvai.

Nuo sausio 1-osios Europos Sąjungai pirmininkaujanti Vengrija itin daug dėmesio skiria gabių ir talentingų vaikų ugdymui. Šalies sostinėje, Budapešte, savaitgalį baigėsi vienas iš Vengrijos pirmininkavimui skirtų renginių – konferencija, kurios metu beveik 300 ekspertų ir praktikų iš 20 šalių diskutavo apie paramą talentingų vaikų ugdymui Europos Sąjungoje bei paminėjo pirmąją Europos talentų dieną. Šioje konferencijoje dalyvaujantys gabių vaikų ugdymo specialistai iš Lietuvos teigia, kad mūsų šalyje dėmesio talentingiems vaikams kol kas trūksta.

„Vienas iš svarbiausių ES pirmininkaujančios Vengrijos išsikeltų darbų – talentų ugdymo svarbos jaunimo užimtumui, inovacijoms ir konkurencingumui išryškinimas. Vengrai puikiai supranta, kad gerų rezultatų šioje srityje galima pasiekti tik tuo atveju, jei vaikų talentai ir gebėjimai bus ugdomi nuo pat mažens. Būtent todėl vengrų iniciatyva pirmą kartą minima ir Europos talentų diena. Deja, važiuodami į Budapeštą iš Lietuvos – mažai kuo galime pasigirti. Yra vos keletas nevyriausybinių iniciatyvų, kurių dėka gabūs vaikai mūsų šalyje yra kryptingai lavinami, bet aiškios valstybinės politikos ir kryptingos veiklos visos bendrojo lavinimo sistemos mastu šioje srityje trūksta“, – sako iš konferencijos Budapešte grįžusi Ingrida Ramanauskienė, programos „Gabių vaikų akademija“ iniciatorė. Skaityti pilną įrašą »

„Gabių vaikų akademija“ pradeda registraciją 2011-2012 m.m. programai ir kviečia akademiškai gabius vaikus iš visos Lietuvos, besimokančius 2-oje, 3-ioje ir 4-oje klasėse (2011-09-01).

Paraiškų pateikimo terminas – 2011 m. gegužės 27 d.

Daugiau informacijos rasite čia…

 

Pažinčių su mokslu ciklą šiandien pratęsė Gabių vaikų akademijos svečias biochemikas Daumantas Matulis. Tyrėme nitratų koncentraciją daržovėse, aptarėme vaikams rūpimus klausimus apie genus ir modifikuotą maistą, branduolinę energiją ir radiaciją, vaistus ir jų kūrimą. Gaila, kad sesija baigiasi šeštadienį popiet, o ne pirmadienį :)